Genel Şartlar ve Koşullar

Son güncelleme: 10 Mart 2022

İçindekiler

 1. 1. Madde GŞK'nin Geçerliliği, GŞK'nin Değiştirilmesi
 2. 2. Sözleşme Akdi, Ücretsiz Lisans Anlaşması
 3. 3. Madde Mobil Uygulamalar
 4. 4. Madde Ad
 5. 5. Madde Hesaplar
 6. 6. Madde Gerekli Teknik Donanım
 7. 7. Madde Hizmet İçeriği
 8. 8. Madde Premium Lisans Anlaşması
 9. 9. Madde Cayma Hakkı, Premium Hizmetlerle İlgili Cayma Bilgilendirmesi
 10. 10. Madde Sözleşmenin Süresi ve Fesih
 11. 11. Madde Güvenlik, Hile
 12. 12. Madde Senin Yükümlülüklerin
 13. 13. Madde Hakların Verilmesi; Mobil Uygulama Yazılımı
 14. 14. Madde Erişilebilirlik
 15. 15. Madde Kusur Teminatı ve Sorumluluk Sınırlaması
 16. 16. Madde Veri Gizliliği
 17. 17. Madde Geçerli Hukuk/Yetkili Mahkemeler

1. Madde GŞK'nin Geçerliliği, GŞK'nin Değiştirilmesi

 1. 1.1 Friesenstraße 13, 20097 Hamburg adresinde kain InnoGames GmbH ("biz"), çeşitli üst seviye alan adlarının yanı sıra çeşitli alt alanlar ve bu alan adlarının takma adları altında çeşitli çevrimiçi oyunlar ("oyunlar") işletmektedir. Bu oyunları sen kullanıcı ("kullanıcı") olarak mobil uygulamalar ya da tarayıcılar aracılığıyla kullanabilirsin.

  Örneğin profil sayfanın gösterilmesi, forumlara katılımın, kullanıcılar tarafından oluşturulan, metinler, fotoğraflar, grafikler ya da hareketli görüntüler gibi içeriklerin gösterilmesi, oyun içi mesaj sistemlerinin kullanıma sunulması dahil olmak üzere oyunlar çerçevesinde verilen hizmetler ("hizmetler"), yalnızca bu Genel Şartlar ve Koşullar ("GŞK") temelinde verilir. Bu GŞK, mobil uygulamalar için ilgili uygulamanın sipariş işlemi sırasında ve bunun dışında da oyunların internet sitelerinde yayınlanır. Bunlar buralarda her zaman incelenebilir ve yazdırılabilir. Bu GŞK'ye ek olarak - eğer varsa - oyuna ait olan ve indirilen ilgili uygulama üzerinden kullanıma sunulan ya da web sitelerinde yayınlanan ilgili oyun kuralları ve oyun talimatları da geçerlidir. Bu GŞK ve oyun kuralları ya da oyun talimatları arasında çelişkiler olması durumunda, GŞK geçerlidir. Belli oyunlar ve oyunların özel varyasyonları için özel kullanım koşulları geçerli olabilir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda, kullanıcı olarak söz konusu seçenekten yararlanmadan önce uygun şekilde bu şartlar hakkında bilgilendirilirsin.
 2. 1.2 Seninle GŞK'nin kabul edilmesi yoluyla bir Lisans Anlaşması yapıyoruz. Oyunları tarayıcılar üzerinden kullandığında, "Genel Şartları ve Koşulları kabul ediyorum" kutucuğunu işaretleyerek ve kayıt butonuna tıklayarak kullanıcı olarak hizmetlerimizle ilgili GŞK'yi kabul edersin.
 3. 1.3 Oyunları mobil uygulamalar yoluyla kullandığında, GŞK'yi, ilgili mobil uygulamayı indirerek kabul edersin. Senin Genel Şartların ve Koşulların kesinlikle sözleşmenin bir parçası haline gelmez.
 4. 1.4 GŞK'yi ve diğer koşulları gelecekte geçerli olmak üzere değiştirme hakkına sahibiz. Bu değişiklikleri yalnızca inandırıcı nedenlerle, örneğin yeni teknik gelişmeler, hizmetlerimizin geliştirilmesi, kanunlardaki ya da mevzuattaki değişiklikler nedeniyle ya da eşdeğer nedenlerle yapacağız. Değişiklik nedeniyle seninle bizim aramızdaki sözleşmeye dayalı dengenin önemli ölçüde bozulması durumunda, değişiklikten vazgeçilir. Bunun dışındaki değişiklikler için senin onayın gerekir. Kullanıcı olarak sen, ilgili oyun platformunda oturum açarken, oyun içi mesajlar ya da senin tarafından verilen en son e-posta adresine gönderilen e-posta aracılığıyla, GŞK değişiklikleri hakkında bilgi almayı kabul edersin. Bunlar eline geçtikten sonra 8 hafta içerisinde yazılı ya da metin olarak (örneğin e-posta ya da faks yoluyla) itiraz etmediğin takdirde ("itiraz süresi") onaylanmış kabul edilir. Değişiklikleri bildirdiğimizde, bu duruma ayrıca işaret edeceğiz. Kullanıcı olarak sana, kanıt sağlama amacıyla itirazını bize yazılı olarak ya da e-posta yoluyla yöneltmeni tavsiye ederiz. İkincisini yaparsan, konu satırına oyunun adının yanı sıra kendi adını yazman yararlı olacaktır.
 5. 1.5 Kullanıcı olarak GŞK'ye itiraz süresi içerisinde bize yönelik olarak itiraz etmezsen ya da değişiklik bildirimi eline ulaştığı halde oyunu kullanmaya devam edersen, değiştirilen ya da ekleme yapılan GŞK senin için geçerli hale gelir.

  Kullanıcı olarak verilen süre içerisinde itiraz edersen, sen de bizim gibi Lisans Anlaşması'nı ya da Premium Lisans Anlaşması'nı, bu GŞK'nin 10. maddesi uyarınca olağan şekilde feshetme ve olası bir fesih süresi geçtikten sonra hesabını silme hakkına sahip olursun. Peşin olarak, bitiş süresini aşacak şekilde ödenmiş olabilecek hizmet ücretleri sana kısmi olarak geri ödenir ya da başka oyunlara alacak olarak kaydedilir. Değişikliklerle ilgili bilgilendirmede, itiraz ve fesih olanağına, süreye ve hukuki sonuçlara, özellikle yapılmayan itirazlara ayrıca işaret edeceğiz.

§ 2 Sözleşme Akdi, Ücretsiz Lisans Anlaşması

 1. 2.1 Kullanıcı olarak bizimle, oyunların tarayıcılar ya da mobil uygulamalar üzerinden ücretsiz olarak kullanmakla ilgili bir sözleşme yapabilirsin ("Lisans Anlaşması"). Ne bir Lisans Anlaşması, ne de hizmetlerin ya da Premium hizmetlerin kullanımı konusunda talepte bulunma hakkın vardır. Lisans Anlaşması bizim ya da senin tarafından her zaman, herhangi bir neden göstermeden feshedilebilir ve hizmetler her zaman neden gösterilmeden durdurulabilir.
 2. 2.2 Oyunlarımızı sadece 16 yaşından büyük insanlar için sunuyoruz. 16 yaşından küçük insanların servislerimizi kullanmasına izin verilmez.
 3. 2.3 Hizmetlerin bir tarayıcı aracılığıyla ücretsiz olarak kullanılmasına dair Lisans Anlaşması, senin tarafından doldurulan ve bize gönderilen kayıt formundaki bilgilerin bize ulaşmasından ve hesabın bizim tarafımızdan açılmasından ve senin GŞK'yi 1.2 maddesi uyarınca kabul etmenle meydana gelir. Lisans Anlaşması ücretsizdir.
 4. 2.4 2.3 maddesinde tanımlanan ücretsiz Lisans Anlaşması'nın ötesinde, ödeme karşılığında ücretli hizmetler de sunuyoruz ("Premium hizmetler"). Kullanıcı olarak bu hizmetlerden yararlanmak ya da yararlanmamak konusunda seçim sana ait. Bunları kullanmadan önce, belirgin bir işaretleme yoluyla ücret yükümlülüğün konusunda uyarılırsın ve kullanımı açıkça onaylaman gerekir. Premium hizmetlerle, özellikle sözleşme akdiyle, ilgili Premium hizmetlerin tarifiyle, ücretle ve cayma hakkı açıklamasıyla ilgili diğer ayrıntılar ve bilgiler, "Premium Lisans Anlaşması" başlığının altında 8. maddede düzenlenmiştir.
 5. 2.5 Lisans Anlaşmaları, sözleşme ortağı olarak InnoGames GmbH, Friesenstraße 13, 20097 Hamburg ile yapılır. Bizimle ilgili diğer bilgiler, özellikle iletişim bilgilerimiz (faks, e-posta) ticaret sicil numarası ve temsile yetkili kişilerin adları "Künye" başlığı altında, internet sayfalarımızda görülebilir.
 6. 2.6 Kullanıcı olarak belli oyunlarda işbirliği ortaklarımızın hizmetlerinden yararlanma seçeneğine sahipsin. Bu durumlarda seninle işbirliği ortaklarımız arasında, sana sözleşme yapılmadan önce işbirliği ortağı tarafından bildirilen özel şartları bulunan ayrı bir sözleşme yapılır.

3. Madde Mobil Uygulamalar

 1. 3.1 Oyunlar mobil uygulamalar olarak çeşitli sağlayıcılar üzerinden (örneğin App Store ile bağlantılı olarak iTunes ve Google Play Store ile bağlantılı olarak Google) ücretsiz olarak indirilmek üzere sunulur ("Mağazalar"). Kullanıcı olarak, ilgili mobil uygulamayı bir mağazadan bir son kullanıcı cihazına indirerek, oyunları mobil uygulamalar üzerinden kullanabilirsin.
 2. 3.2 Mobil uygulamanın ücretsiz olarak kullanılmasına dair Lisans Anlaşması, mobil uygulamanın senin tarafından son kullanıcı cihazına indirilmesinden ve senin GŞK'yi 1.2 maddesi uyarınca kabul etmenle meydana gelir.
 3. 3.3 3.2'de tanımlanan ücretsiz Lisans Anlaşması'nın ötesinde, kullanıcı olarak mobil uygulamalarda da ilgili mağazadan Premium hizmetler satın alabilirsin (diğer adıyla uygulama için satın almalar). Uygulama içi satın alma yapmak ya da yapmamak konusunda seçim sana aittir. Belirgin bir işaretleme yoluyla ücret yükümlülüğün konusunda bilgilendirilirsin ve "Satın al" vb. alanlara tıklayarak kullanımı açıkça onaylaman gerekir.
 4. 3.4 Ücretli Premium hizmetlerin kullanımıyla ilgili olarak, mağazanın kullanım şartlarının yanında bu GŞK ek olarak geçerlidir. Premium hizmetlerle, özellikle sözleşme akdiyle, ilgili Premium hizmetlerin tarifiyle, ücretle ve cayma hakkı açıklamasıyla ilgili diğer ayrıntılar ve bilgiler, "Premium Lisans Anlaşması" başlığının altında 8. maddede düzenlenmiştir.
 5. 3.5 Bir mobil uygulamanın ücretsiz kullanımıyla ya da Premium hizmetlerin ücretli kullanımıyla ilgili sözleşme, sözleşme tarafı olarak InnoGames GmbH, Friesenstraße 13, 20097 Hamburg bizimle yapılır, ilgili mağazalarla değil. Lisanslı mobil uygulamadan ve içeriğinden mağazalar değil, tek başımıza biz sorumluyuz. Mobil uygulamalarla ilgili şikayetlerin, taleplerin ya da soruların olduğunda lütfen bize başvur. Bizimle ilgili diğer bilgiler, özellikle iletişim bilgilerimiz (faks, e-posta), ticaret sicil numarası ve temsile yetkili kişilerin adları "Künye" başlığı altında, internet sayfalarımızda görüntülenebilir.
 6. 3.6 Kullanıcı olarak, mobil uygulamayı kullanım ve lisans şartlarına ya da seninle mağazalar arasında yapılan diğer anlaşmalara aykırı olan ya da bunları ihlal eden bir şekilde kullanmayacağını kabul edersin.
 7. 3.7 İlgili mağazalar mobil uygulamayla ilgili bakım ve desteği sağlamaktan sorumlu değildir.
 8. 3.8 Ücretli Premium hizmetlerle ilgili, özellikle ama nihai olmayan, kusur teminatı ya da diğer hizmet kusuru haklarıyla ilgili her türlü talebini mağazalara değil, sözleşme tarafı olarak bize yönlendirmen gerekir. Bu GŞK'nin hükümleri geçerlidir. Teminat hakları ve sorumluluk kapsamımızla ilgili düzenlemeler bu GŞK'nin 15. maddesinde yer almaktadır.
 9. 3.9 Mobil uygulamanın ve/veya kullanıcı olarak seninle yapılan Lisans Anlaşması'nın üçüncü kişilerin haklarını ihlal etmesi durumunda, telif hakkı taleplerinin savunulmasından ve çözülmesinden mobil uygulamanın indirildiği mağaza değil, tek başımıza biz sorumluyuz.
 10. 3.10 Mağazadan indirilen bir mobil uygulamada aşağıdaki kısıtlama dikkate alınmalıdır:
  Eğer ABD hükümetinin ambargo uyguladığı ABD hükümeti tarafından terörü destekleyen bir ülke olarak sınıflandırılan bir ülkede ikamet ediyorsan, mobil uygulamaları indirmen yasaktır. Mağaza üzerinden mobil uygulamaları indirirken, kullanıcı olarak
  • ABD hükümetinin ambargo uyguladığı ya da "terörü destekleyen" bir ülke olarak sınıflandırdığı bir ülkede ikamet etmediğini ve
  • ABD hükümetinin "yasaklara ya da kısıtlamalara tabi kişiler" listesinde (prohibited or restricted parties) bulunmadığını beyan edersin.
 11. 3.11 Mobil uygulamaların alındığı mağazalar, seninle bizim aramızdaki sözleşmenin üçüncü taraf lehtarıdır ve üçüncü taraf lehtarı olarak bu sözleşmeyi sana karşı uygulama hakkına sahiptir.

4. Madde Ad

 1. 4.1 Kullanıcı olarak, oyunlara katılmak için takma ad olarak bir oyuncu adı seçersin ("kullanıcı adı"). Belli bir kullanıcı adının sana verilmesini talep edemezsin.
 2. 4.2 Biz, senin seçtiğin kullanıcı adını hem teknik, hem de etik ya da hukuki nedenlerle değiştirme ya da silme hakkına sahibiz. Bunun için senin onayının alınması gerekmez.

5. Madde Hesaplar

 1. 5.1 Lisans Anlaşması'yla birlikte sana bir kullanıcı hesabı verilir ("hesap"). Bu hesapta bilgilerini değiştirebilir ve oyunları yönetebilirsin.
 2. 5.2 Hesap, oyun portalımızda ya da oyunun ilgili web sayfasında ya da son kullanıcı cihazına indirilen mobil uygulama üzerinden oluşturulabilir.
 3. 5.3 Bir hesap, bizim açık onayımız olmadan, ücretli ya da ücretsiz olarak devredilemez.
 4. 5.4 Kullanıcı olarak her oyun dünyasında (bir oyunun bir bölümü) yalnızca bir hesabın olabilir. İndirdiğin uygulamalar üzerinden olduğu gibi, oyunun ilgili web sayfasından da hesabında oturum açabilirsin. Bir oyun dünyasında birden fazla hesaba ("Multi-Accounts") sahip olman, ister indirilen mobil uygulama, ister oyunların web sayfalarında olsun, yasaktır ve derhal kapatma ya da Lisans Anlaşması'nın olağanüstü feshiyle cezalandırılabilir. Bu durumda herhangi bir talepte bulunamazsın.
 5. 5.5 Kullanıcı olarak, hesabına ait oturum açma bilgilerini, şifrelerini ve erişim bilgilerini (birlikte "erişim bilgileri") gizli tutmayı ve yetkisi olmayan üçüncü kişilerin erişim bilgilerine sahip olduğunu öğrendiğin ya da tahmin ettiğin anda, bize derhal haber vermeyi taahhüt edersin. Bu durumda bilgilerini değiştirir ya da bizim değiştirmemizi sağlarsın. Böyle bir durumda ayrıca erişimini geçici olarak engelleme hakkına sahibiz. Erişim bilgilerinin senin ya da üçüncü kişiler tarafından suistimaliyle ilgili kuşku bize göre makul şekilde giderildiğinde, kullanıcı olarak tekrar kullanımına izin verilir.
 6. 5.6 Üçüncü bir kişi, senin hatan nedeniyle erişim bilgilerine ulaştığı için bir hesabı kullanırsa, bunu kendin yapmışsın gibi muamele görürsün.
 7. 5.7 Oyun kurallarının kesin olarak öngördüğü durumlar dışında, başka bir kullanıcının hesabını kullanmak yasaktır (örneğin "tatil vekaleti").
 8. 5.8 Erişim bilgilerinin üçüncü kişilerin eline geçtiğinden kuşkulanırsak, önceden uyarıda bulunmadan erişim bilgilerini değiştirme ya da hesabı engelleme hakkına sahibiz, ancak bunu yapmakla yükümlü değiliz. Sana bu konuda gecikmeden bilgi vereceğiz ve istek üzerine makul bir sürede yeni erişim bilgilerini sana ulaştıracağız. Hesabının geçici olarak kapatılması ya da erişim bilgilerinin değiştirilmesiyle ilgili olarak bunun ötesine geçen taleplerde bulunamazsın.
 9. 5.9 Etkin olmayan hesaplar, oyun kurallarının ölçütlerine göre bizim tarafımızdan silinebilir. Lisans Anlaşması bu şekilde otomatik olarak sona erer.

6. Madde Gerekli Teknik Donanım

 1. Oyunlar yalnızca bilgisayarına, tabletine, akıllı telefonuna ya da diğer son kullanıcı cihazlarına ("son kullanıcı cihazları") kurulu olan yazılımın yanı sıra internet bağlantısının bulunması durumunda kullanılabilir. Bunlara bir internet tarayıcısı, bir internet bağlantısı, bir işletim sistemi, Java ya da Flash gibi plug-inler ve oyunun kullanılması için gerekli olabilecek istemciler dahildir. Bu yazılımlar ve bunların kullanımı için yapılan masrafların yanı sıra internet kullanımından kaynaklanan maliyetler sana aittir. Son kullanıcı cihazını, oyunların kullanımına olanak verecek durumda tutmak senin sorumluluğundadır. Bu konuda destek sağlayamayız.

7. Madde Hizmet İçeriği

 1. 7.1 Oyunları ve diğer hizmet seçeneklerini, teknik ve işletme olanaklarımız çerçevesinde kullanıma sunuyoruz. Oyunlarla ilgili hizmetler, Lisans Anlaşması olan ve dolayısıyla bir hesaba sahip olan kullanıcılara açıktır.
 2. 7.2 Tarafımızdan sağlanan tüm oyunlar, hizmetler, Premium hizmetler, eşyalar ya da para birimleri, mümkün olduğu kadar geniş bir kullanıcı çevresi için çekici durumda tutulmak üzere, bizim takdirimize göre elden geçirilir ve güncellenir. Tüm kullanıcıların oyuna katılımı için tüm kullanıcıların aynı oyun, hizmet, Premium hizmet, eşya ya da para birimi sürümünü kullanması gerekir. Bu nedenle ilgili oyuna, hizmete, Premium hizmete, eşyaya ya da para birimine yalnızca güncel sürüme sahip olduğunda katılman mümkündür.
 3. 7.3 Oyunların işletmesini ya da bunların bölümlerini herhangi bir neden göstermeden durdurma hakkımızı saklı tutuyoruz.
 4. 7.4 Örneğin teknik sorunlar ya da üçüncü kişilerin müdahalesi ya da benzer olaylar nedeniyle sunulan hizmetin aksaması nedeniyle sana hatalı seçeneklerin sunulması (örneğin yanlış ya da hatalı Premium puan ödüllerinin verilmesi) durumu için, eğer yapılmışsa sözleşmeye itiraz etme ve sana verilen hizmetleri, özellikle Premium puanları, varsa, senin tarafından yapılan ödemelerin iadesi karşılığında, geri isteme hakkımızı saklı tutuyoruz. Kullanıcı olarak aynı hakka sen de sahipsin.

8. Madde Premium Lisans Anlaşması

 1. 8.1 Premium hizmetlerle ilgili sözleşme akdi ("Premium Lisans Anlaşması") hem tarayıcı oyunlarında, hem de mobil uygulamalar üzerinden, Premium hizmeti seçtikten sonra "şimdi öde" butonuna vb. tıkladığında ve bir sipariş onayının gönderilmesini, oyun içi mesajlar ya da e-posta yoluyla kabul ettiğinde meydana gelir.
 2. 8.2 Premium hizmetler özellikle ama nihai olmamak koşuluyla, sana para birimlerinin (örneğin Premium puanlar, altın), kullanıma sunulmasını, sanal mallar ("eşyalar") şeklinde oyun avantajlarının kullanımını kapsar.
 3. 8.3 Premium hizmetlerin içerikleri, işlevleri ve önkoşulları, sipariş tarihinde web sayfalarımızda, mobil uygulamalarda ve ilgili ürün sepetlerinde açıklandığı ve sana ilgili sipariş onayında uygun biçimde aktarıldığı haliyle geçerlidir.
 4. 8.4 Genelde kullanıcı olarak eşyaları belli bir süre boyunca kullanabilirsin. Oyun akışı içinde eşyaları, örneğin oyun akışı çerçevesinde imha olmaları ya da başka kullanıcılar tarafından elinden alınmaları yoluyla kaybedebilirsin.
 5. 8.5 Premium hizmetler yalnızca özel siparişler yoluyla alınabilir. Premium hizmetleri almak konusunda sürekli ya da tekrarlanan bir yükümlülük yoktur.
 6. 8.6 Oyunların tarayıcılar üzerinden kullanılmasıyla ilgili olarak, sipariş tarihindeki fiyatlar, ilgili ürün sepetlerinde açıklandığı ve söz konusu siparişe ait sipariş onayında iletilen şekliyle geçerlidir. Fiyatlara ortaya çıkabilecek yasal Katma Değer Vergisi dahildir.
 7. 8.7 Çeşitli ödeme sağlayıcılarında ortaya çıkan ücretler ya da masraflar kısmen fiyatlara dahil değildir. Seçtiğin ödeme sağlayıcısı tarafından başka ücretler ya da masraflar talep edilmesi durumunda, bu noktaya açıkça işaret ediyoruz. Bir tarayıcıda oynarken, ödeme işlemini tamamlamadan önce ödeme sağlayıcısını değiştirebilirsin. Ödeme sağlayıcısı tarafından alınan ücretlere ya da masraflara bir etkimiz yoktur. Ortaya çıkan ücretler ve masraflar konusunda yalnızca ödeme sağlayıcıları bağlayıcı bilgi verebilir.
 8. 8.8 Mobil uygulamalarla ilgili fiyatlar, ilgili mağazalarda (örneğin App Store ya ya Google Play Store) gösterildiği ve ilgili siparişin sipariş onayında iletildiği şekilde geçerlidir. Fiyatlara ortaya çıkabilecek yasal Katma Değer Vergisi dahildir. Mobil uygulamalarda ödemeler ilgili mağazalar üzerinden yapılır. Bunun için mağazaların kullanım ve ödeme şartları ve tamamlayıcı olarak bu GŞK geçerlidir. Mağazaların GŞK'si ve bu GŞK arasında bir çelişki olması durumunda, mağazaların kullanım ve ödeme şartları önceliklidir.
 9. 8.9 Oyunlarda para birimleri, örneğin Premium puan simülasyonları bulunduğu ölçüde, bunlar Premium hizmetlerdir, gerçek para değildir. Premium hizmetlerin (örneğin para birimlerinin) gerçek paraya çevrilmesi yalnızca web sayfalarımızın ve mobil uygulamalarımızın işletmesi topluca, kalıcı olarak durdurulduğunda mümkündür. Bu durumda ödediğin ücret, Premium hizmetlerin ya da eşyaların açılması için kullanılmadığı ölçüde sana iade edilir.
 10. 8.10 Hizmet ücretleri, bir Premium kullanımın alınmasıyla, peşin olarak tahakkuk eder.
 11. 8.11 Kullanıcı olarak belli bir ödeme yöntemini kullanma hakkına sahip değilsin.
 12. 8.12 Bize karşı, senden kaynaklanan, örneğin bakiyenin yetersizliği nedeniyle yapılan iptaller ya da geri borçlanmalardan sen sorumlusun. Buradan doğan düzenli masrafları (örneğin ödeme sağlayıcısının ücretleri) ve oluşan 4,00 Euro tutarındaki işlem ücretini senin karşılaman gerekiyor. Bu tutarları, baştaki ücretle birlikte hesabından tahsil etme hakkına sahibiz. Bir zararın oluşmadığını ya da talep edilen tutarda oluşmadığını kanıtlama hakkına sahipsin.
 13. 8.13 Ödemenin gecikmesi durumunda, devam eden ödeme yükümlülüğünü dikkate almaksızın, hizmetlerimizi durdurma ve hesabı engelleme hakkına sahibiz. Bu dönem boyunca bir hizmet ücreti oluşmaz. Ancak, gecikmeden sen sorumluysan, tam ödeme yapılması durumunda engellemenin kaldırılması için 3,00 Euro tutarında bir işlem ücreti tahsil etme hakkına sahibiz. Bir zararın oluşmadığını ya da daha düşük tutarda oluştuğunu kanıtlama olanağına sahipsin. Ayrıca her durumda geçerli baz faiz oranının yüzde 5 puan üzerinde yasal gecikme faizi tahsil etme hakkına sahibiz.
 14. 8.14 Oyunların uyarlaması ve güncellemesi çerçevesinde, bu kullanım şartlarının7.2 ve 7.3 maddelerine uygun olarak gelecekteki oyun katılımı için yeni Premium hizmetler, eşyalar ya da para birimleri sunacağız, var olanları değiştireceğiz ya da tamamen durduracağız. Böyle bir değişiklik ya da durdurma durumunda, ücretli karşılığında alınan Premium hizmetleri, eşyaları ya da para birimlerini, önceden ilan edilen süre içerisinde kullanma olanağı vermeyi taahhüt ediyoruz. Kullanıcı olarak sana, alternatif olarak ücret ödeyerek aldığın Premium hizmetleri, eşyaları ve para birimlerini, başka şekilde kullanılabilecek bir alacağa dönüştürme olanağı sunabiliriz. Belli bir oyunun durdurulması durumunda, ücretli olarak aldığın Premium hizmetleri, eşyaları ve para birimlerini oyun tamamen durdurulana kadar kullanma ve bunları, başka bir oyunda kullanılabilecek bir alacağa dönüştürme hakkına sahipsin. Bunun dışında herhangi bir talepte bulunamazsın.
 15. 8.15 Premium hizmetlerin fiyatlarını serbest takdirimize göre değiştirme hakkına sahibiz.

9. Madde Cayma Hakkı, Premium Hizmetlerle İlgili Cayma Bilgilendirmesi

 1. E-posta yoluyla cayma durumunda, işlemlerin hızla tamamlanması için konu satırına kullanıcı adını ve oyunun adını yazman yararlı olacaktır.
 2. Cayma Bilgilendirmesi
 3. Cayma Hakkı
 4. Ondört gün dört içerisinde herhangi bir neden belirtmeden bu sözleşmeden cayma hakkına sahipsin.
 5. Cayma süresi, sözleşme akdinin yapıldığı tarihten itibaren ondört gündür.
 6. Cayma hakkını kullanmak için bize (InnoGames GmbH, Friesenstrasse 13, 20097 Hamburg; Tel.: +49 40 7889335-0; Faks: +49 40 7889335-200; E-posta: info@innogames.com ), açık bir beyan yoluyla (örneğin postayla gönderilen bir mektup, faks ya da e-postayla) bu sözleşmeden cayma kararını bildirmen gerekir. Bunun için bu örnek cayma formunu kullanabilirsin, ancak bu zorunlu değildir.
 7. Cayma süresine uymuş olmak için cayma hakkını kullanma bildirimini cayma süresi dolmadan göndermen yeterlidir.
 8. Caymanın Sonuçları
 9. Bu sözleşmeden cayarsan, senden aldığımız tüm ödemeleri, teslimat masrafları dahil olmak üzere (bizim teklif ettiğimiz, hesaplı standart teslimattan farklı türde bir teslimatı seçmenden kaynaklanan ek masraflar hariç) gecikmeksizin ve bu sözleşmeden caydığına dair bildiriminin bize ulaştığı günden itibaren ondört gün içerisinde geri ödememiz gerekir. Bu geri ödeme için, seninle açıkça farklı bir şey kararlaştırılmadığı sürece, baştaki işlemi yaparken kullandığın yöntemin aynısını kullanırız; bu geri ödeme için sana hiçbir şekilde masraf çıkarılmaz.
 10. Cayma bilgilendirmesinin sonu.
 11. Cayma hakkının erken iptal olmasıyla ilgili özel uyarı:
 12. Sen kullanıcı olarak açıkça onay verdikten ve bunun sonucunda sözleşmenin uygulanmaya başlamasıyla birlikte cayma hakkını kaybettiğin konusunda bilgi aldıktan sonra, cayma süresi dolmadan sözleşme uygulanmaya başlanmışsa, cayma hakkın erken iptal olur.
 13. Sözleşme metniyle ilgili özel uyarı:
 14. Kullanıcı olarak sana, bir fatura göndererek sözleşme akdini e-posta yoluyla onaylıyoruz ve sözleşme metnini kaydediyoruz.

10. Madde Sözleşmenin Süresi ve Fesih

 1. 10.1 Seninle bizim aramızda yapılan Lisans Anlaşması ve/veya Premium Lisans Anlaşması, yaptığımız somut teklifte başka bir şey belirtilmediği sürece, süresiz olarak yapılır. Premium hizmetlerin kullanıma sunulması konusunda farklı koşullar geçerli olabilir.
 2. 10.2 Lisans Anlaşması için belli bir geçerlilik süresi kararlaştırılmadığı takdirde, herhangi bir neden göstermeye gerek olmadan, istendiği zaman feshedilebilir.
 3. 10.3 Premium Anlaşma hem bizim, hem de sinin tarafından, üç (3) aylık bir süre verilerek olağan şekilde feshedilebilir. Olağan fesih için neden göstermek gerekmez.
 4. 10.4 Hem bizim, hem de senin sahip olduğun, Lisans Anlaşması'nı ya da Premium Lisans Anlaşması'nı herhangi bir zamanda, önemli sebeple feshetme hakkı, yukarıdaki düzenlemelerden etkilenmez.
 5. 10.5 Özellikle ama nihai olmamak koşuluyla, Lisans Anlaşması'nı ya da Premium Lisans Anlaşması'nı aşağıdaki durumlarda önemli sebepten feshetme hakkına sahibiz:
 6. 10.6 Söz konusu oyunda fesih (örneğin silme işlevi) imkanı bulunmuyorsa, feshin yazılı biçimde (mektup, faks, e-posta) yapılması gerekir. Olağanüstü fesihte fesih nedenlerinin belirtilmesi gerekir.
 7. 10.7 Teknik nedenlerle, hesabın ve kullanıcı bilgilerinin kesin olarak silinmesi ancak birkaç günlük bir gecikmeyle gerçekleşir.
 8. 10.8 Senin tarafından yapılan olağan bir fesihte ya da bizim tarafımızdan önemli nedenle kararlaştırılan fesih durumunda, fesih yürürlüğe girdiğinde, ödediğin ücretleri geri isteyemezsin. Kullanıcı olarak, feshin yürürlüğe girdiği zamana kadar Premium puanların yanı sıra parayla satın aldığın eşyaları kullanma ve tüketme olanağına sahipsin, sonrasında ise bize karşı, özellikle kullanılmamış olan Premium hizmetler nedeniyle bizden iade talebinde bulunma hakkın yoktur. Bu durumda Premium hizmetlerin yerine getirilmesini de talep edemezsin. Bunun ötesinde, (özellikle siparişi verilmiş olan Premium hizmetler için) ödemek zorunda kalacağın tüm ücretlerin toplamını senden talep etme hakkımız bulunuyor. Zarar oluşmadığı ya da çok daha düşük bir zararın oluştuğunu kanıtlama hakkın saklı kalır.

11. Madde Güvenlik, Hile

 1. 11.1 Kullanıcı olarak oyunlarımızı aksatabilecek mekanizmalar, yazılımlar, programlar ya da başka rutinler kullanma hakkına sahip değilsin. Sistemlerin taşıyamayacağı aşırı yüklenmeye neden olabilecek hareketlerde bulunamazsın. Özel yazılımların, özellikle oyunun ya da belli oyun işlevlerinin sistematik ya da otomatik yönetimi (botlar, makrolar), reprodüksiyon ya da oyunların değerlendirilmesi için kullanılması yasaktır.
 2. 11.2 Oyunlarda ve oyun akışında bulunan, kullanıcıya bir avantaj sağlayan bugları ya da programlama hatalarını kişisel ve/veya yabancı amaçlar için suistimal etmek yasaktır. Buglar keşfettiğinde bunları bize hemen bildirmen gerekir. Bundan yarar sağladıysan, bunlar - mümkün olduğu ölçüde - iade edilmelidir. Buglar ya da hatalar kasıtlı olarak suistimal edildiyse ya da internette ya da mobil uygulamalar üzerinden açıklandıysa, bu durum Lisans Anlaşması'nın süresiz feshine ve hesabın silinmesine yol açabilir.
 3. 11.3 "Datamining" olanağı sağlayan ya da başka bir şekilde oyunla bağlantılı olan bilgileri toplayan yazılımların kullanılması yasaktır.
 4. 11.4 Eşyaları oyunun dışında kullanmak, gerçek para ödeyerek satın almak ya da satmak ya da takas etmek yasaktır.

12. Madde Senin Yükümlülüklerin

 1. 12.1 Kullanıcı olarak sen, kayıt sırasında ve Premium hizmetlerin kullanımı çerçevesinde bize verilen bilgilerin gerçek ve eksiksiz olmasından sorumlusun. Bilgilerdeki değişiklikleri bize gecikmeksizin bildirmekle ve talep üzerine bilgilerin doğruluğunu onaylamakla yükümlüsün.
 2. 12.2 Bu GŞK'nin düzenlemelerine uymakla, oyunların oyun talimatlarını dikkate almayı ve bizim ve çalışanlarımızın yanı sıra icra ve uygulama yardımcılarımızın talimatlarını yerine getirmekle yükümlüsün. Buna oyunun forumlarındaki yöneticilerin ve moderatörlerin (topluluk yöneticileri, destekçiler) talimatları dahildir.
 3. 12.3 Kullanıcı olarak, oyunların işletmesini ve çalışma şeklini ve kullanıcıların kendi aralarında yararlı birliği tehlikeye atan ya da bozan her şeyden kaçınacaksın. Özellikle şunları yapman yasaktır:
 4. 12.4 Kasıtlı olarak yanlış girişler yapılması, yasaklı içeriklerin kullanılması ya da yerleştirilmesi ya da 11. madde ve 12.3 maddesi uyarınca yapılan ihlaller ya da bilgilerin suistimali, bize süresiz fesih hakkı verir. Bunun ötesinde, başka hukuki adımlar atma hakkımızı saklı tutuyoruz.
 5. 12.5 Kullanıcılar tarafından oluşturulan içerikleri silme hakkımız vardır. Bu, özellikle bu GŞK'ye aykırı içerikler için geçerlidir.

13. Madde Hakların Verilmesi; Mobil Uygulama Yazılımı

 1. 13.1 Mobil uygulamalar ve oyunlar, son kullanıcı cihazına bir yazılımın kurulmasını gerektirir ("mobil uygulama yazılımı"). Kullanıcı olarak senin, mobil uygulama yazılımlarının tüm haklarının bize ve lisans verenlerimize ait olduğu konusunda bilgin var. Bu mobil uygulama yazılımını kullanımına sunuyoruz ve son kullanıcı cihazında kişisel kullanım için basit kullanım haklarını veriyoruz. Mobil uygulama yazılımı bunun ötesinde çoğaltılamaz ya da internette ya da bir ağ üzerinden kamuya açık hale getirilemez ya da veri taşıyıcılarına kaydedilemez. Ticari olarak kullanılması ya da değerlendirilmesi de yasaktır. Bunun ötesinde işlenmesi, sıkıştırmanın kaldırılması, çözülmesi ve ters mühendislik yapılması yasaktır. Üçüncü kişilerin bu tür eylemlere teşvik edilmesi ya da bunlara yardım edilmesi de yasaktır. Hakların verilmesinden her zaman, herhangi bir neden göstermeden cayabiliriz. Bu durumda kullanıcı olarak sen, son kullanıcı cihazındaki mobil uygulama yazılımını silmekle yükümlüsün. Verilen hakları kullanma izni, en geç seninle yapılan Lisans Anlaşması'nın ortadan kalkmasıyla birlikte sona erer.
 2. 13.2 Mobil uygulamayla ilgili olarak, bu GŞK'nin 13.1 maddesini tamamlayıcı olarak mağazanın kullanım şartları ve bu şartlarda düzenlenen verilen haklar geçerlidir. Buna göre kullanıcı olarak sana, indirilen mobil uygulamaların ya da mobil uygulamaların yazılımının sahip olduğun ya da kontrol ettiğin her son kullanıcı cihazında basit kullanım hakları, kişisel kullanım amacıyla verilmektedir.
 3. 13.3 Oyunlar çerçevesinde ya da bizim işlettiğimiz forumlarda metinler, fotoğraflar, grafikler, videolar, linkler, müzik vs. ("içerikler") aracılığıyla bilgileri ulaşılabilir hale getirirsen, bize bu şekilde bunları ücretsiz olarak, oyunlarla bağlantılı olarak ve forumlarda çoğaltma ve kamuya açık hale getirmek konusunda basit, mekan olarak kısıtlamasız bir hak vermiş olursun. Bu bilgilerden sen sorumlu olursun. Bunun üzerinde bir kontrolümüz yoktur ve bu içerikleri benimsemeyiz. Bunlar bizim tarafımızdan kontrol edilmez. Hukuka aykırı içeriklerden ya da 12.3 maddesi kapsamındaki içeriklerden haberdar olursak, bunu gecikmeksizin sileriz.
 4. 13.4 Kullanıcı olarak bizi, başka kullanıcıların ya da diğer üçüncü kişilerin, senin davranışın ve/veya senin yerleştirdiğin içerikler ya da veriler yoluyla haklarının ihlali nedeniyle bize yönelttikleri, tazminat talepleri dahil olmak üzere her türlü talepten muaf tutarsın. Bundan doğan makul masrafları, özellikle olası hukuki savunma gerekliliğinden doğan masrafları da bize geri ödemen gerekir. Bunun ötesine geçen tüm haklarımızın yanı sıra tazminat talebi haklarımız da saklıdır. Söz konusu hak ihlalinden sorumlu değilsen, yukarıda anılan yükümlülüklerin geçerli değildir. Senin sağladığın içerikler nedeniyle üçüncü kişilerin hakları ihlal edilirse, bizim seçeceğimiz yolla, mümkünse, masrafı sana ait olmak üzere, içeriklerin kullanım haklarını sağlayacak ya da içerikleri koruma hakkından muaf olacak şekilde düzenleyeceksin. Senin hizmetleri kullanman nedeniyle üçüncü kişilerin haklarının ihlal edilmesi durumunda, sözleşmeye aykırı ve/veya kanuna aykırı kullanımı bizim talebimiz üzerine derhal durduracaksın.

14. Madde Erişilebilirlik

 1. Oyunların yıllık ortalamada %98 oranında erişilebilir olmasını garanti ediyoruz. Yalnızca çevrimdışı modda mümkün olan oyunların düzenli bakımının yapıldığı zamanlar ve oyunların mücbir sebep, dıştan yapılan manipülasyon ya da bizim ya da icra yardımcılarımızın etki alanında olmayan başka sorunlar nedeniyle erişilebilir olmadığı zamanlar hariçtir. Oyunların erişilebilir olmaması konusunda, yalnızca kasıt ya da kaba ihmal söz konusu olduğunda ya da hayatın, sağlığın ya da sağlığın zarar gördüğü durumlarda sorumluluk kabul ediyoruz.

15. Madde Kusur Teminatı ve Sorumluluk Sınırlaması

 1. 15.1 Lisan Anlaşması'yla, kullanıcı olarak sana oyunları güncel sürümleriyle oynama olanağı veriliyor. Bizim tarafımızdan sunulan oyunların - tüm yazılımlar gibi - asla tamamen hatasız olamayacağının bilincindesin.
 2. 15.2 Belirlediğin kusurlar, keşfedildikten sonra gecikmeksizin ihtar edilmelidir. Kanıt sağlama amacıyla bunların dokümantasyonunu yazılı olarak yapman (örneğin faks, mektup ya da e-posta) ve bize göndermen gerekir. Olası bir hatayı bildirmeden önce, tüm yardım sayfalarını ve SSS sayfalarını ve forumlardaki olası bildirimleri okuman gerekir.
 3. 15.3 Dış etkilerden, senin kullanım hatalarından ya da mücbir sebepten kaynaklanan kusurlar garanti kapsamına girmez.
 4. 15.4 İmkanlar çerçevesinde oyundaki kusurların giderilmesine katkıda bulunmakla yükümlüsün.
 5. 15.5 Prensip olarak her türlü sorumluluktan muafız ve yalnızca aşağıdaki düzenlemeler uyarınca sorumluluk kabul ediyoruz.
 6. Sözleşme kapsamındaki ya da dışındaki yükümlülüklerin ihlali nedeniyle tazminat ve boşuna yapılan harcamaların tazmini ("zarar tazminatı") konusunda yalnızca aşağıdaki durumlarda sorumluluk kabul ediyoruz:
 7. Başlıca sözleşme yükümlülüklerinin ihlali için tazminat, kasıt ya da kaba ihmal söz konusu değilse ya da hayatın, vücudun ya da sağlığın zarar görmesi ya da yapı garantisi ya da ürün sorumluluğu nedeniyle sorumlu değilsek, sözleşmeye özgü, öngörülebilir zararla sınırlıdır.
 8. 15.6 15.5 maddesindeki sorumluluk sınırlamaları, çalışanlarımızın, hissedarlarımızın, temsilcilerimizin, organlarımızın ve bunların üyelerinin, topluluk yöneticilerinin, moderatörlerin, destekçilerimizin ve icra yardımcılarımızın kişisel sorumluluğu açısından da geçerlidir.
 9. 15.7 Kanıt yükünde senin aleyhine bir değişiklik, yukarıdaki düzenlemelerle bağlantılı değildir.
 10. 15.8 Tekliflerimizde doğrudan ya da dolaylı olarak gönderme yapılan ("bağlantılar") tüm sayfaların içerikleriyle aramıza açıkça mesafe koyuyoruz. Bu içerikler ve sayfalar konusunda hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz. Bu sayfaların içeriklerinden, söz konusu sayfanın sağlayıcıları sorumludur.

16. Madde Veri Gizliliği

 1. Sözleşmeyle ilgili olarak ve siparişlerin yerine getirilmesi ve bülten gönderilmesi için gerekli olan kişisel bilgilerin toplanması, işlenmesi ve kullanımının türü, kapsamı, yeri ve amacıyla ilgili bilgilerin yanı sıra bilgi alma hakkın ve düzeltme, engelleme ve silme hakkıyla ilgili bilgiler Veri Gizliliği Hükümleri içerisinde bulunur.

17. Madde Geçerli Hukuk/Yetkili Mahkemeler

 1. 17.1 Federal Almanya Cumhuriyeti hukuku geçerlidir, BM satış hukuku (CISG) ve Uluslararası Özel Hukuk geçerli değildir.
 2. 17.2 Seninle yaşanan anlaşmazlıklarda, senin için yetkili mahkemelerin Federal Almanya Cumhuriyeti'nde bulunması durumunda yasal mahkemeler yetkilidir. Tüccarlarla, kamu hukukuna tabi tüzel kişilerle ya da kamu hukukuna tabi özel varlıklarla yapılan hukuki işlemlerden doğan anlaşmazlıklarda her durumda münhasıran Hamburg mahkemelerinin yetkili olduğu kabul edilmiştir.

© Copyright InnoGames 2009 – 2024. Tüm hakları saklıdır.